Millist remonti saab teha 3 000 €, 10 000 € ja 15 000 € eelarvega?

Mis on kõige tavalisemad põhjused, miks me laenama kipume? Finantsvõrdlusplatvormi Altero andmed näitavad, et esikolmikus on veenvalt koduremont, millele järgnevad auto ostmine ja laenude ühendamise kulud.

Mis on kõige tavalisemad põhjused, miks me laenama kipume? Finantsvõrdlusplatvormi Altero andmed näitavad, et esikolmikus on veenvalt koduremont, millele järgnevad auto ostmine ja laenude ühendamise kulud.

Sisekujundaja Inese Jansone ja Altero.ee juhatuse liige Arturs Kostins. 

„Remondikulud võivad ületada inimese keskmist palka, seega on kaks võimalust – kas raha edasi koguda või võtta tarbimislaen. Remondi edukaks alustamiseks tuleb remondikulusid hoolikalt planeerida ja võrrelda kindlasti laenukulusid, et mitte üle maksta,“ ütleb Altero.ee juhatuse liige Artūrs Kostins.

Remondile mõeldes on alati asjakohane küsimus „millest alustada?“. Sisekujundaja Inese Jansone soovitab kõigepealt endale remondi eelarve selgeks teha. Seejärel tuleb hakata mõtlema, millised on soovid ja vajadused, mida juhul kui remondi eelarve on piiratud, peab kindlasti omavahel tasakaalustama. Näiteks uue põrandakatte vajadusel saame oma soovi väljendada, valides selle materjali ja värvi või tooni – mis on väga oluline, kuna remondiks valitud põhitoon on see, millest kõigi parenduste ja remonditööde käigus juhinduda, et mitte õigest „kursist“ kõrvale kalduda. Kolmas suur samm on heade ja usaldusväärsete töömeeste leidmine ja valimine. Selguse huvides tuleb märkida, et tööjõu jaoks tuleb alati planeerida täiendav eelarve. 

Kuid vastates küsimusele „millest alustada?“, on vastus alati sama – kõige kallimatest ja põhjalikumatest asjadest. Laed, seinad, põrandad, vajadusel akende vahetamine jne. Kui võtame ruumide vaatenurgast, siis on tähtsad köök ja vannituba, mida me kasutame väga intensiivselt ning mille puhul pole säästmine soovitatav. 

Näitena on võetud tüüpprojektiga ühe-/kahetoaline korter, mida viimati remonditi umbes 10 aastat tagasi. Mida saab sellises korteris ära teha kolme erineva eelarve ja erineva pindalaga, nõustab sisekujundaja Inese Jansone www.inesejansone.com.

3 000 €

SEINAD. Alustada tuleb põhiasjadest, näiteks seintest. Kui need ei ole sirged, siis oleks kõige sobivam variant kleepida uus tapeet. Sirgete seinte korral saab valida värvimise veekindla värviga. 

PÕRANDAD. Põranda vahetamiseks on eelarve liiga väike, kuid alati saab välja vahetada vaibad. Kui eelistada vaipu, tuleb vaadata, et nende toon vastaks planeeritud sisekujunduse kavandile.

DIIVANI FAKTOR. Ideaalis võiks välja vahetada elutoa diivani, mis annab toale värske ilme. Just diivanit peetakse elutoa keskpunktiks. Siiski tuleb meeles pidada, et see peab mahtuma eelarve piiridesse, umbes kuni 800 eurot. Kui aga uut diivanit pole võimalik osta, saab olemasoleva diivani vanad padjad asendada uutega. Samuti tuleb arvestada, et sel juhul peab ruumi üldist kontseptsiooni kohandama olemasoleva diivani toonide ja stiiliga.

VALGUSTUS. Kindlasti tuleb vana valgustus välja vahetada. Tavaliselt on see üks kallimaid kulusid, mis muidugi sõltub valgustite hulgast. Siin saab aidata uustulnuk Eesti turul – IKEA, pakkudes piisavalt sümpaatseid alternatiive kallitele disainvalgustitele. 

FOTOD ILMESTAMISEKS. Kuna sellise suhteliselt väikese eelarve piires tuleb suurem osa vahenditest kulutada põhiasjadele, jääb kujunduselementidele vähe alles. Sisekujundaja soovitab riputada seintele pilte ilusates ja klassikalistes raamides (must, valge), mis värskendavad ruumi ja ei maksa just liiga palju.   

ÖKONOOMSED, KUID SÜMPAATSED RIBAKARDINAD. Viimane asi, mille selle summa sisse võiks arvata, on ribakardinad. Ribakardinate maksumus on oluliselt väiksem kui kallitele kardinatele kuluv summa.

10 000 €

SEINAD. Selle summa eest saab seinad tasandada, seega ka värvida vastavalt igaühe maitsele ja mis tahes tooni. Selline lahendus on mugav ka pikas perspektiivis. Kui tekib soov interjööri muuta, siis saab seinad uuesti üle värvida. Samuti on oluline, et värvitud seinte igapäevane hooldus on mugavam.

PÕRANDAD. Sellise eelarvega on võimalik vahetada põrandakatet ja lubada parketi paigaldamist. Kui hästi otsida, siis leiab piisavalt kvaliteetse parkettpõranda alates 30 € ruutmeetri eest.

KÖÖGIMÖÖBEL. Saab mõelda ka köögimööbli väljavahetamisele. Oluline on leida head töömehed. Töömeeste kõrge hind võib olla eksitav, see ei tähenda alati paremat kvaliteeti.  

VANNITOA PLAADID. Vannitoa sisustamisel tuleks suurimat tähelepanu pöörata põrandaplaatide kvaliteedile ja töömehele, kes plaate paigaldab. Saab valida tehnika, mida süda ihkab, kuna on saadaval palju häid variante erineva hinnaklassiga.

ÄRA UNUSTA AKNAID. Kui korteri aknaid pole vahetatud ega soojustatud, siis tuleks kindlasti planeerida eelarves summa nendele. Sama kehtib ka radiaatorite vahetamise kohta, sest sageli ei täida vanad radiaatorid enam nii hästi oma funktsiooni. 

KASUTA JÄÄKI TARGALT. Järelejäänud eelarveosa tuleks jätta magamistoa voodile ja riidekapile, elutoa diivanile ja riiulitele, kardinatele või ribakardinatele. Samuti riiulitel või seintel olevate kaunistuste jaoks – kallist maali küll osta ei saa, kuid piisab ka ilusast musta või valge raamiga fotost, mis sobib igasse interjööri. Samuti muudavad erinevad toataimed ruumi alati elavamaks.

Kolmetoalise korteri puhul on võimalused veidi väiksemad, sest ruumide pindala suurenemisega suurenevad ka nende sisustamise kulud. Praktiliselt saab teha sama, mida kahetoalises korteris, kuid tõenäoliselt tuleb leida kompromiss erinevate lahenduste vahel. Näiteks kui on soov investeerida kvaliteetsesse parketti, saab seina sirgeks ajamise asendada tapeedi panekuga jne. 

15 000 €

„Kui remondiks on ette nähtud selline summa, tuleks säilitada rangemat distsipliini kui mõlema eelneva eelarve korral, sest plaanist kõrvalekaldumine võib kergesti kaasa tuua spontaansed ostud või sobimatute lahenduste valiku. Kas näiteks oleks mõistlik osta 1000 eurot maksev seinamaal? Kui 15 000 euro eest remonditakse ühetoalist korterit, siis jah, aga kui korter on suurem, siis on parem investeerida raha kvaliteetsesse parketti, vahetada aknad, radiaatorid jms,“ soovitab sisekujundaja.  

TARGAD KOMPROMISSID. Valides õiged rõhuasetused ja hoolikalt planeerides, saab sellise summa eest täielikult remontida ühe- või kahetoalise korteri, samuti teha põhjaliku remondi kolmetoalises korteris, mis sisaldab ka mõnda kallimat asja.

INDIVIDUAALMÖÖBEL. Eelnevalt mainitud 3000 ja 10 000-eurose eelarve lahendustele lisaks saab 15 000-eurose eelarvega panustada eritellimusmööblisse, mis on alati heaks investeeringuks. Sellist individuaalselt kujundatud ja valmistatud mööblit kasutatakse kõige sagedamini vannitubades ja esikutes, kus sageli on vaja mittestandardse suurusega lahendusi. 

UNIKAALSED KUJUNDUSELEMENDID. 15 000 euro suuruse eelarve piires saab raha kasutada veel ainulaadsele ja kordumatule kujunduslahendusele, mille sarnast mujal ei leidu. Näitena toob disainer seinapaneelid – seinaviimistluse erinevatest materjalidest paneelidega. Näiteks puidust, laminaadist, kangast jne. See on võimalus originaalse kujunduse loomiseks ja mis kõige tähtsam – see on alati moes ja muudab kodu ainulaadseks.  

Suggest country manager and get IPhone for free!

Wouldn’t it be great to get yourself a brand new IPhone or surprise your favourite person with IPhone as a gift? I bet it would feel great. So, I am offering a win-win situation – you suggest Altero a country manager, which would be interested to join the fastest growing fintech startup in Baltics, and we would give you a new Iphone after your suggested person passes the probation period.

Loe

WANTED: Country manager

Are you business minded person? Do you want to be part of fast-growing fintech? Join us in early stage in Estonia!

Loe

WANTED: HEAD OF SALES TEAM AND MARKETING

We are looking for an ambitious and full of energy person, who understands sales processes and marketing to join our Altero team as a Head of Sales Team and Marketing!

Loe

WANTED: UX/UI designer

Are you interested in shifting consumer behaviour? Are you interested to be a part of rapidly growing Latvian FinTech start-up?

Loe